ବୁଲା ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଖାଦ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:-ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗତ ରବିବାରଠାରୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ ଘୋଷଣା ହେବା ପରଠାରୁ ଅଧିକାଂଶ ଜନସାଧାରଣ ଘରେ ରହିବାକୁ ଉଚିତ ମଣିଥିବାବେଳେ ହୋଟେଲ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ଦୋକାନ ବଜାର ସବୁକିଛି ବନ୍ଦ

Read more

ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ୧.୭ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,:- କରୋନା ଭାଇରସ ଏବେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରାମଣ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ୧.୭ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର

Read more

ସ୍ପେନ୍‌ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ: ଚୀନ୍‌କୁ ଟପିଗଲା କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ

ମାଡ୍ରିଡ:- ସ୍ପେନ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଚୀନ୍‌କୁ ଟପିଗଲାଣି। ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏହି ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥିଲା ଓ ପରେ ସାରା

Read more

୩୦ରେ ବସିବ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ: ମାତ୍ର ଗୋଟେ ଦିନ ଚାଲିବ ଗୃହ

ଭୁବନେଶ୍ବର;-ଦିନଟିଏ ଚାଲିବ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ। ୩୦ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ବସି ବାକି ଥିବା ବିଭାଗର ବଜେଟ ଗିଲୋଟିନରେ ପାରିତ ହେବ । ଏହା ସହ ବ୍ୟୟମଞ୍ଜୁର

Read more

ଭାରତର ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ପ୍ରଶଂସା କରିଛି,ଏମତି ଦେଲା ପରାମର୍ଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,:-କରୋନା ଭାଇରସ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତର ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ପ୍ରଶଂସା କରିଛି । କିନ୍ତୁ ସଂସ୍ଥା ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି । ଅତିରିକ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ

Read more

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିମିଙ୍କର 88 ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ

ମୁମ୍ୱାଇ:-ଖ୍ୟାତନାମା ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିମିଙ୍କର ପରଲୋକ । 88 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୁମ୍ୱାଇର ସରଲା ନର୍ସିଂହୋମରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ବେଳେ ଶେଷ ନିଶ୍ବାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ନିମି

Read more

ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୫ ଦିନରେ ତିଆରି ହେବ ୯୫୦ ବେଡର ହସ୍ପିଟାଲ , ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଲେ ଏମଓୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,:-‘କରୋନା’ର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଆସନ୍ତା 15 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୯୫୦ ବେଡ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ‘କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ’ ସ୍ଥାପନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ

Read more

୩ମାସ ଯାଏଁ ମାଗଣା ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ବଂଟନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:-ମାଗଣାରେ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ବାଂଟିବେ ସରକାର । ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମାଗଣା ସିଲିଣ୍ଡର ବାଂଟିବେ । ଆସନ୍ତା ତିନି ମାସ ଯାଏଁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା

Read more