୧୦ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ହେବ ଦୈନିକ ୧୦୦୦ ରୋଗୀଙ୍କ ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର:-ଏବେ ଦିନକୁ ହାରାହାରି ୩୦୦ ରୋଗୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା ହେଉଥିବାବେଳେ ଚଳିତମାସ ୧୦ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦିନକୁ ୧ହଜାର ରୋଗୀଙ୍କ ନମୂନା ପରୀକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ

Read more

ସାଂସଦଙ୍କ ବେତନ ହ୍ରାସକୁ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଵାଗତ, କହିଲା- ୩୦% ନୁହଁ ୫୦% କାଟନ୍ତୁ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:-ଦେଶରେ କରୋନା ସଙ୍କଟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସୋମବାର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସରକାର ସମସ୍ତ ସାଂସଦଙ୍କ ବେତନରେ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା

Read more

ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧି ବାହାରକୁ ଯିବା ମନା, ୯ରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହେବ ନିୟମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:-ଏବେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧି କେହି ଘରୁ ବାହାରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏପ୍ରିଲ ୯ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଏହି ନିୟମ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ

Read more

ଟେଲିମେଡିସିନ୍ ହେଲପଲାଇନରେ ମାଗଣା ସେବା, ସାମିଲ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅପିଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର:- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପ୍ରୟାସରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ସମଗ୍ର ଦେଶର ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଅନୁରୋଧ

Read more

ମା’ମାନେ ଘରର ପୁଲିସ, ଘରଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକାନ୍ତୁ: ସୁଜାତା କାର୍ତ୍ତିକେୟନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର:- ପୁଲିସ ଯେଭଳି ବାହାରେ ଅନୁଶାସନ ବଜାୟ ରଖୁଛି, ମା’ମାନେ ଘରର ପୁଲିସ ହୋଇ ଘରଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅନୁଶାସନ ଲାଗୁ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି

Read more

ପଶୁ ଶରୀରରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ନନ୍ଦନକାନନରେ ବଢିଲା ସତର୍କତା

ଭୁବନେଶ୍ବର:-ପଶୁ ଶରୀରରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ନ୍ୟୁୟର୍କ ସ୍ଥିତ ବ୍ରୋନକ୍ସ ଚିଡିଆଖାନରେ ଏକ ବାଘୁଣୀ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଆମେରିକାର ଜାତୀୟ

Read more

ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ସିଜ୍ ହେବ ଗାଡି, ମୁକୁଳାଇବା ପାଇଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଫାଇନ୍

ଭଦ୍ରକ:-ଲକଡାଉନ ବେଳେ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି ଅନେକ ବାଇକ୍ ଓ କାର୍ ଚାଳକ । ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆଳ ଦେଖାଇ ରାସ୍ତାରେ ରାଉଣ୍ଡ ମାରୁଛନ୍ତି ।

Read more

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଅବଧି ଆଉ ୨ ସପ୍ତାହ ବଢାଇବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :-ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଅଦ୍ୟାବଧି ଦେଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂକ୍ୟା ୪,୨୮୧ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ୧୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଛି। କେନ୍ଦ୍ରର

Read more